Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bezpieczeństwo

Jak jeździć samochodem w trakcie deszczu?

Deszczowa pogoda sprzyja wypadkom drogowym. Na zdarzenia jesteśmy narażeni w największym stopniu w pierwszej fazie opadów. O czym warto wtedy pamiętać, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo?

Opady są w Polsce dość częste nie tylko jesienią i wiosną, ale także latem i zimą. Każdy kierowca chcący podróżować bezpiecznie powinien więc pamiętać o tym, jak zachowywać się podczas jazdy w deszczu. Dowiedziono, że deszcz jest w stanie wydłużyć reakcję kierowcy nawet o połowę. Dzięki tym poradom jazda w deszczu będzie bezpieczniejsza!

Zwolnij, gdy zaczyna padać

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by zdjąć nogę z gazu, gdy zaczyna padać. To właśnie nadmierna prędkość jest głównym powodem wypadków przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Uważaj na kałuże

Niewinnie wyglądająca kałuża może stać się głęboką dziurą, która może doprowadzić nawet do uszkodzenia samochodu. W miarę możliwości kałuże warto omijać, a jeśli nie jest to możliwe, wjeżdżać w nie powoli.

Zadbaj o wycieraczki

Sprawnie działające wycieraczki poprawiają widoczność w czasie deszczu. Eksperci wskazują, aby wymieniać je raz do roku.

Unikaj aquaplaningu

Aquaplaning to zjawisko, do którego dochodzi wtedy, gdy opony samochodu nie są w stanie efektywnie odprowadzać wody, co może prowadzić do braku kontaktu auta z nawierzchnią. Aby uniknąć aquaplaningu, nie należy gwałtowanie skręcać i hamować, utrzymywać stałą, bezpieczną prędkość jazdy, a także zadbać o stan opon, w tym również o ich odpowiednie ciśnienie, ponieważ w dużym stopniu jest ono w stanie zmniejszyć ryzyko aquaplaningu.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Sprzedaż / Kupno

Skoda Superb powraca z modelem czwartej generacji w 2023 roku, a nasze ekskluzywne zdjęcia pokazują, jak może wyglądać. Spodziewamy się, że dzięki dodatkowym zdjęciom szpiegowskim prototypowych...

Copyright © 2023 News Moto