Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bezpieczeństwo

Zaparowane szyby w aucie – przyczyny i rozwiązania

W twoim samochodzie często są mocno zaparowane szyby? To problem przede wszystkim przy wysokiej wilgotności powietrza. Są jednak sposoby na to, aby ograniczyć parowanie szyb i jeździć wygodniej. O czym powinniśmy pamiętać?

1. Wyczyść szyby od wewnętrznej strony

Aby parowanie szyb nie było tak częste, warto przede wszystkim zadbać o szyby samochodu od jego wewnętrznej stronie. Zwykle o tym zapominamy, a przez to doprowadzamy także do nadmiernego zaparowania wnętrza. Na szybach osadzają się różne zabrudzenia, w tym także tłuszcz, co przyspiesza ich zachodzenie parą.

Solidne umycie szyb odpowiednim środkiem, a potem wytarcie ich ręcznikami papierowymi lub suchą szmatką z mikrofibry pozwala na ograniczenie parowania podczas jazdy.

2. Wymiana filtra kabinowego

Za nadmierne zaparowanie szyb może być też odpowiedzialny zabrudzony filtr kabinowy. Zbierające się w nim zanieczyszczenia powodują zbieranie się wilgoci, która osadza się potem na powierzchni szyb.

Rozwiązaniem jest zatem zakupienie nowego filtra kabinowego i jego wymiana – można zrobić to także samodzielnie.

3. Posprzątaj wnętrze samochodu

Gdy częściej pada deszcz i śnieg, do samochodu wnosimy więcej wilgoci, która zostaje potem wchłonięta przez tapicerkę. Oprócz wymiany dywaników na gumowe, powinniśmy pamiętać także o tym, aby regularnie sprzątać wnętrze samochodu.

W tym celu należy regularnie czyścić dywaniki, odkurzać zanieczyszczania we wnętrzu, które kumulują wtedy wilgoć.

4. Nagrzej wnętrze samochodu

Wilgoci możemy pozbyć się również wtedy, gdy doprowadzimy do nagrzania się wnętrza samochodu, na przykład z wykorzystaniem klimatyzacji.

Dochodzi wtedy do odparowania wody, która osadza się nie tylko na szybach, ale znajduje się także w innych zakamarkach wnętrza pojazdu.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto