Connect with us

Hi, what are you looking for?

Inne

Najlepsze podnośniki samochodowe 2022 /2023

Najlepsze podnośniki samochodowe 2022-2023

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia, podnośnik szybko się zwróci i wymagane stojaki na osie – nie wchodź pod samochód bez nich. 

Podnośnik nie jest kosztowną opcją, zwłaszcza jeśli uważasz go za inwestycję i sposób na obniżenie kosztów w porównaniu z punktem serwisowym dealera. Większość jednostek w tym teście oceniana jest na około dwie tony, co jest w porządku dla przeciętnego pojazdu, ale przed zakupem sprawdź wagę swojego samochodu.

Jak je przetestowaliśmy

Porównaliśmy podstawowe specyfikacje, ponieważ zakres wysokości wózka może się różnić i musi być dopasowany do Twojego samochodu. Policzyliśmy, ile pełnych pomp potrzeba, aby osiągnąć 20 cm – typowa wysokość punktu przeciskania – a następnie ile, aby osiągnąć maksimum.

Przyznawaliśmy punkty za dobre instrukcje, w tym porady dotyczące bezpieczeństwa, i spodziewaliśmy się znaleźć podstawowe informacje na temat ramienia podnoszącego. Duże siodło rozkłada ładunek i zmniejsza ryzyko poślizgu, a gumowa wkładka zapobiega uszkodzeniom karoserii. Na koniec uwzględniliśmy najlepsze ceny internetowe, jakie mogliśmy znaleźć. 

Werdykt

Nasze trzy najlepsze jacki zachowały miejsca na podium z ostatniego testu, ale zmiany cen podniosły Low Profile Halfordsa na pierwsze miejsce, z Clarke i Wolfem bardzo blisko. 

 1. Wózek hydrauliczny Halfords 2-tonowy niskoprofilowy 657099
 2. Podnośnik do wózka Clarke Strong Arm 2,25 tony z gniazdami CTJ2250LP
 3. Niskoprofilowy podnośnik na kółkach Wolf Black Jack 2.25T

Opinie

Wózek hydrauliczny Halfords 2-tonowy niskoprofilowy 657099

 • Cena: około 42 . £   
 • Ocena: 5 gwiazdek
 • Kontakt: halfords.com

Ten jasnopomarańczowy model Halfords jest dobrze wykonany i ma minimalną wysokość 85 mm i maksymalnie 375 mm; plus jego rozpiętość 290 mm należy do najlepszych tutaj. Podoba nam się duże siodełko o średnicy 60 mm (drugie po innym podnośniku Halfords), szerokie przednie kółka i 16 pomp wymaganych do osiągnięcia 200 mm były równe drugiemu najlepszemu w teście. Choć traci kilka punktów w niektórych aspektach specyfikacji, trudno dyskutować z jego wygórowaną ceną. 

Clarke Strong Arm 2,25 ton Low Entry Trolley Jack z gniazdami CTJ2250LP

 • Cena: około £57 
 • Ocena: 4,5 gwiazdki
 • Kontakt: machinemart.co.uk

Ocena Clarke’a wynosząca 2,25 tony pokonuje wszystkich oprócz Wolfa. Osiągnął maksymalną wysokość 380 mm w 37 pompach i 200 mm w 17, oba te parametry są równe kursowi. Podoba nam się montowany z boku klips do przechowywania rączki 480 mm, elastyczna gumowa podkładka pod siodełko (odrobina węższej strony przy 55 mm) oraz stabilne przednie kółka o szerokości 35 mm. Ale kosztuje więcej niż walet Halfords. 

Nisko profilowy podnośnik na kółkach Wolf Black Jack 2.25T

 • Cena: około £63   
 • Ocena: 4,5 gwiazdki
 • Kontakt: ukhs.tv

Drugi podnośnik o wadze 2,25 tony wzrósł od czasu, gdy ostatnio testowaliśmy go w 2020 roku. Ale nadal jest to super podnośnik, który jest również dostarczany z zaciskiem na rączkę i parą dwustronnych gniazd, które pasują do uchwytu montowanego na podwoziu . Od najniższego punktu początkowego 80 mm, osiągnął znacznik 200 mm w 16 pompach i osiągnął maksimum 380 mm w 39. Dwuletnia gwarancja pozostaje imponująca, ale na tak konkurencyjnym rynku obecna cena zmniejsza zamówienie. 

Podnośnik do wózka Clarke Strong Arm CTJ2000LPB 2 Tonne Low Profile

 • Cena: około £51   
 • Ocena: 4 gwiazdki
 • Kontakt: machinemart.co.uk

Strong Arm jest podobny do swojego rodzeństwa, ale są różnice, nie mniej niż 6 funtów w kieszeni przy kasie. Brakuje uchwytu i gniazd, a jego całkowita rozpiętość jest mniejsza o 10 mm. Dojście do 200 mm w 22 pompach było rozsądne, ale 49 potrzebnych do osiągnięcia maksimum 380 mm było ciężką pracą. Instrukcje są dobre i, jak wiele innych, podstawy są powtarzane na ramieniu podnoszącym. Podoba nam się uspokajająco duże siodełko 60mm, w komplecie z ochronną gumową wkładką i najdłuższą rączką tutaj, 550mm. 

Podnośnik na kółkach Sealey 2 Tonne Low Entry Short Chassis 2180LE

 • Cena: około 66
 • Ocena: 3,5 gwiazdki
 • Kontakt: sealey.pl

Chociaż jest to wymienione jako niski podnośnik, jest wyższy niż pozostałe cztery, z wysokością startu 100 mm. Ponadto, przy maks. 350 mm, ma również mniejszą ogólną rozpiętość. To powiedziawszy, jest naprawdę dobrze skomponowany, a szczególnie podobają nam się eleganckie, wypolerowane, wypukłe zapięcia i duży uchwyt, który może być używany pod kątem 180 stopni – świetnie nadaje się do ciasnych przestrzeni. Gumowy uchwyt na końcu sprawiał, że był wygodny w użyciu, a 16 pompek do 200 mm było jednym z najlepszych, a 42 do góry było rozsądne. Ale cena jest prawie dwukrotnie wyższa od najtańszego gniazda. 

Kup teraz w Warsztatach

Podnośnik hydrauliczny Halfords 2 Tonne 657081

 • Cena: około £33
 • Ocena: 3 gwiazdki
 • Kontakt: halfords.com

Pomimo podstawowego charakteru, ten podnośnik Halfords ma imponująco duże siodełko o średnicy 67 mm – największe tutaj. Konwencjonalny podnośnik ma tylko 200 mm rozpiętości, która zaczyna się od 140 mm, więc nie jest dobry dla low-riderów wśród nas. Biorąc 12 i 31 pomp, aby uzyskać 200 mm i maksymalną wysokość, było to doskonałe – obie najlepsze w teście. Podoba nam się klips na uchwyt wbudowany w podwozie, ale sam uchwyt jest jednym z najkrótszych, ma 42cm długości. 

Podnośnik hydrauliczny Silverline 2 tony 633935

 • Cena: około £38   
 • Ocena: 3 gwiazdki
 • Kontakt: silverlinetools.com

Silverline jest podobny do powyższego jacka Halfords, z rozpiętością 200 mm, aczkolwiek z minimalną i maksymalną wysokością o 10 mm niższą. Siodełko 55 mm jest rozsądne i pasuje do naszych drugich i trzecich gniazd. Dojście do 200 mm w 14 pompach było bardzo dobre, a 34 na maksimum było dobre w izolacji, chociaż było to tylko 330 mm, najniżej z Sealey 1050CXDHV. Na ramieniu podnoszącym znajduje się kilka podstawowych instrukcji, ale podobnie jak w broszurze, są one ograniczone. W prostej walce z 2T Halfords sprowadziła się do ceny. 

Podnośnik na kółkach Sealey 2 Tonne Short Chassis Hi-Vis z walizką do przechowywania 1050CXDHV

 • Cena: około 43 £  
 • Ocena: 3 gwiazdki
 • Kontakt: sealey.pl

Dwutonowy podnośnik Sealey jest jedynym, który jest w zestawie z wytrzymałą, formowaną przez rozdmuchiwanie obudową, a podobał nam się sposób, w jaki pasuje do niego ładnie, aby nie grzechotał w bagażniku. Oczywiste jest, że podnośnik jest nastawiony na oszczędność wagi i praktyczność oraz jest przeznaczony do przenoszenia dzięki wąskiemu podwoziu i kołom o szerokości 20 mm. Siodełko ma najmniejsze stawy przy 50mm i podczas gdy 17 pompek do 200mm było w porządku, 45 do maksimum było mniej imponujące. Na prostszym końcu rynku powinno być trochę taniej. 

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Sprzedaż / Kupno

Skoda Superb powraca z modelem czwartej generacji w 2023 roku, a nasze ekskluzywne zdjęcia pokazują, jak może wyglądać. Spodziewamy się, że dzięki dodatkowym zdjęciom szpiegowskim prototypowych...

Copyright © 2023 News Moto