Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bezpieczeństwo

Kampery w cenie luksusowego domu

Niemal każdy dostępny obecnie na rynku produkt możemy kupić w kilku różniących się od siebie „segmentach”. Jest to szczególnie często stosowane rozróżnienie w przypadku samochodów, które w najprostszy sposób można podzielić na trzy „półki” cenowe: niską – przeznaczoną dla niewymagających klientów, średnią oraz wysoką. Często jednak nad nimi znajduje się jeszcze półka luksusowa lub jak kto woli, premium.

Czym jest caravaning? Kampery stają się w naszym kraju coraz popularniejszym sposobem na wypoczynek. Posiadanie domu na kółkach, który nie wymaga takich przygotowań jak przyczepa kempingowa, a ponadto zapewnia większą mobilność, to bez wątpienia duża wygoda.

Dzięki kamperowi nie musimy spędzać urlopu czy nawet weekendu w jednym miejscu, możemy zwiedzać do woli, w dodatku mając zapewniony nocleg i wygody, w rodzaju kuchenki czy lodówki. Jednak na rynku znajdują się modele kamperów, często takie, które zapewniają luksusy niedostępne nawet w niektórych willach. Niestety, ceny także przywodzą na myśl luksusowe domy lub apartamenty w centrum wielkich miast.

Luksusowe kampery – co znajdziemy w pojeździe w cenie willi?

Luksusowym kamperom daleko do niewielkich pojazdów zapewniających podstawowe wygody.

Najczęściej są one produkowane na bazie średnich i dużych ciężarówek, zapewniając ich mieszkańcom bardzo przyzwoity metraż. Metraż, na którym aż roi się od nowoczesnych rozwiązań. W niektórych wbudowane są wręcz wysuwane garaże, możemy więc zabrać ze sobą dodatkowy samochód osobowy lub motocykl. Między osiami zmieścimy nawet sporej wielkości auto sportowe.

Zapomnijmy o średniej jakości materiałach służących do wykończenia wnętrz i prostych rozwiązaniach mechanicznych. Luksusowe kampery to blaty z drogich kamieni, egzotyczne gatunki drewna, skórzane wykończenia i najnowsza technologia, którą te pojazdy dosłownie naszpikowano.

24-calowy ekran wysuwany ze ściany, systemy dźwięku przestrzennego, ogrzewanie podłogowe i klimatyzacja? Dla firm oferujących najdroższe modele to norma. Łazienka z prysznicem i toaletą, często wykończona niczym w najdroższych hotelach również nie dziwi. Nie brakuje foteli i wielkich łóżek, starowanych przez systemy elektroniczne. A to wszystko w, często, kilkunastometrowym pojeździe o powierzchni użytkowej niewielkiego mieszkania!

Do tego potężne silniki, które mają za zadanie „uciągnąć” mobilne domy ważące nawet ponad 20 ton.

Wspomnieliśmy o wyposażeniu luksusowych kamperów porównywalnych do luksusowych posiadłości. Porównanie do willi dotyczy także ceny.

13-metrowy 2020 Newell Coach p50 z dwoma poziomami, 55-calowym telewizorem i wykończeniem skórą i kwarcem, został sprzedany za dwa miliony dolarów.

Oczywiście znajdziemy także nieco prostsze modele, ale mimo to ceny dla wielu osób są iście zaporowe.

Za King Aire, kampera z podłogą wyłożoną kafelkami, dwudrzwiową lodówką i skórzanymi elementami musimy zapłacić „jedyne” 740 tysięcy dolarów.

Za nieco mniej możemy skusić się na średni model marki Newmar, oferujący między innymi 40-calowy telewizor LCD oraz duży prysznic. A to wszystko za ok. 645 tysięcy dolarów.

Pamiętajmy, że producenci luksusowych kamperów dają swoim klientom dowolność w doborze wyposażenia i materiałów, jakie zostaną użyte. Mimo to, by wyjechać na wakacje własną mobilną willą, należy wydać zapierającą dech w piersiach kwotę.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto