Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ekologia

Jak oszczędzać paliwo w swoim samochodzie?

W dobie wysokich cen paliw wielu kierowców poszukuje oszczędności. Podpowiadamy, w jaki sposób można zmniejszyć zużycie paliwa w swoim samochodzie!

1. Wybierz lepszej klasy opony

Niskiej klasy opony mogą powodować przyspieszenie spalania, ponieważ niskiej klasy guma, która dodatkowo może ulec zniekształceniom, powoduje większe opory toczenia.

Rozwiązaniem jest wybranie wyższej klasy opon, które wykonane są z lepszych materiałów, a tym samym pozwalają zredukować zużycie paliwa nawet o 7 procent. Chociaż zapłacimy za nie więcej, to jednak w niedługim czasie przyniosą konkretne oszczędności.

2. Kontroluj ciśnienie w oponach

Zbyt niskie ciśnienie opon także powoduje zwiększone zużycie paliwa. Co więcej, przekłada się również na mniejsze bezpieczeństwo jazdy, ponieważ opony o niskim ciśnieniu mają gorszą przyczepność.

Należy zatem regularnie sprawdzać ciśnienie opon i pompować je wtedy, gdy tylko pojawia się odstępstwo od normy.

3. Podróżuj bez dużego bagażu

Wożenie ze sobą dużej ilości ciężkiego bagażu również przekłada się na większe zużycie paliwa w samochodzie.

Jeśli masz w nim niepotrzebne, ale ciężkie przedmioty powodujące zwiększenie ciężaru pojazdu, wyjmij je – ilość spalanego paliwa spadnie.

4. Prowadź ekologicznie

Ekologiczna jazda to jazda z prawidłowymi obrotami silnika, bez nadmiernego użycia pedałów gazu i hamulca.

Stosownie się do zasad ekologicznej jazdy również pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i dodatkowo powoduje również wolniejsze zużycie komponentów samochodu, w tym klocków i tarcz hamulcowych.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto