Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sprzedaż / Kupno

Jak kupić samochód – 15 podstawowych wskazówek, aby uzyskać najlepszą ofertę?

Kupno samochodu

Kupowanie samochodu w pewnym momencie to rzeczywistość, z którą wszyscy musimy się zmierzyć. Przestrzeganie poniższych porad pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, uzyskać najlepszą ofertę i, miejmy nadzieję, zmniejszyć stres związany z zakupem nowego lub używanego pojazdu .

Ważne wskazówki dotyczące zakupu samochodu

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby kupić nowy lub używany samochód, zaczynając na długo przed tym, zanim postawisz stopę w salonie lub sfinalizujesz zakup pojazdu online.

Zrób swoje badania

Wiedza to potęga. Przyjazd na parking bez wcześniejszego zbadania samochodu, który chcesz kupić, jest błędem. Możesz dowiedzieć się wszystkiego, co chcesz wiedzieć o samochodzie w Internecie. Olx , otomoto.pl to świetne miejsca do rozpoczęcia wyszukiwania samochodów w Twoim przedziale cenowym.

Jeśli rozważasz zakup nowego samochodu, Twoim celem jest znalezienie ceny „fakturowej”, a nie sugerowanej ceny detalicznej. Cena „faktura” to cena, jaką dealer zapłacił producentowi za samochód. Badania te przydadzą się po rozpoczęciu negocjacji cenowych.

Jeśli myślisz o zakupie używanego samochodu, sprawdź ostatnie ceny odsprzedaży tego konkretnego modelu samochodu. Te dane dadzą ci dużą siłę przetargową. Jeśli planujesz sprzedać swój obecny samochód, zbadaj również jego wartość rynkową. Znajomość wartości wymiany może być również potężnym narzędziem przetargowym.

Spójrz na opcje prefinansowania

Wiele osób uzyskuje finansowanie od dealera samochodowego, ale nie jest to finansowo odpowiedzialne. Stopy procentowe dealerów są zazwyczaj znacznie wyższe niż oprocentowanie pożyczek z banków i spółdzielczych kas pożyczkowych , nawet w środowisku o niskich stopach procentowych . Twój bank lub kasa kredytowa to jedno z najlepszych miejsc do rozpoczęcia badania oprocentowania kredytów samochodowych i możesz uzyskać „zniżki dla relacji”, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Aby uzyskać wiele ofert finansowania jednocześnie, użyj agregatora, takiego jak LendingTree , który porównuje do pięciu konkurencyjnych ofert jednocześnie. Użyj Credit Karma , aby wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową i zorientować się, do jakiej stopy procentowej możesz się zakwalifikować. Jeśli Twój wynik jest niższy, niż byś chciał, rozważ odłożenie zakupu samochodu na bok i popracuj nad poprawą kredytu i spłatą zadłużenia .

W tym czasie zarejestruj się w Experian Boost . Ten bezpłatny program może zwiększyć ocenę kredytową uzyskaną z raportu kredytowego Experian, biorąc pod uwagę korzystne informacje, które zwykle nie mają wpływu na ocenę kredytową, takie jak płatności za media na czas.

Po otrzymaniu wyceny od jakiejkolwiek instytucji finansowej, zdobądź ją na piśmie. Następnie możesz przedstawić tę ofertę dealerowi i wykorzystać ją jako dźwignię do wynegocjowania niższej stopy procentowej.

Rozejrzyj się

O ile nie jest to nagły wypadek, rozejrzyj się przed zakupem samochodu. Kiedy kupuję samochód, mam ustaloną zasadę: zawsze upewniam się, że wychodzę z przynajmniej jednego salonu. W ten sposób zawsze znam ich najniższą cenę, którą często mi dają tuż przed wyjazdem.

Sensowne może być również zbadanie pozamiejskich salonów samochodowych. Dealerzy wyceniają swoje pojazdy w różny sposób w zależności od ich lokalizacji.

Gdy już ustalisz markę i model swojego pojazdu i wiesz, gdzie planujesz kupić samochód, skorzystaj z renomowanego źródła wyceny, takiego jak TrueCar , aby uzyskać dokładne oszacowanie, ile powinieneś zapłacić za nowy lub używany samochód. Dokładnie sprawdź ceny TrueCar, korzystając z co najmniej jednego innego renomowanego zasobu, takiego jak Kelley Blue Book. Zarówno TrueCar, jak i KBB (i niektórzy ich konkurenci) sprzedają nowe i używane samochody, bezpośrednio lub poprzez partnerstwa z dealerami i sprzedawcami bezpośrednio do konsumentów.

Wykorzystaj Internet

Kupowanie samochodu przez Internet za pośrednictwem witryn takich jak Carvana jest łatwiejsze niż kiedykolwiek , a proces ten ma trzy istotne zalety.

Po pierwsze, całkowicie unikasz kłopotów z kontaktami z irytującymi sprzedawcami. Może to również pomóc w uniknięciu błędu w negocjacjach, w wyniku którego zapłacisz więcej niż powinieneś.

Po drugie, możesz otrzymać znacznie lepszą cenę końcową ze względu na zasadniczo różne zachęty związane z procesem zakupu samochodu przez Internet. Sprzedawca w salonie próbuje wynegocjować najwyższą możliwą cenę, ponieważ jego prowizja zależy od procentu ceny sprzedaży. W przeciwieństwie do tego, menedżer sprzedaży internetowej zazwyczaj zarabia stałą pensję i otrzymuje premię w zależności od wielkości.

Wreszcie, kupowanie samochodu przez Internet jest wygodniejsze niż odwiedzanie wielu dealerów. W tym momencie praktycznie wszyscy renomowani dealerzy zamieszczają aktualne stany magazynowe na swoich stronach internetowych oraz w witrynach stron trzecich i z zadowoleniem przyjmują sprzedaż internetową. Niedealerskie punkty sprzedaży, takie jak TrueCar, KBB, eBay Motors i ich bezpośredni partnerzy handlowi, to doskonałe opcje z imponującymi zapasami nowych i używanych samochodów. Możesz również znaleźć używane samochody na sprzedaż na Craigslist, ale pamiętaj o typowych oszustwach Craigslist .

Uczciwe ostrzeżenie: jeśli zdecydujesz się kupić używany samochód przez Internet, powinieneś i tak przeprowadzić jazdę próbną samochodem i zlecić sprawdzenie mechanikowi, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów.

Kup samochód, na który Cię stać

Zakup samochodu poradnik

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem innego samochodu, zanim Twój obecny pojazd się opłaci, powinieneś poważnie przemyśleć, czy naprawdę możesz sobie pozwolić na zakup innego samochodu. Nie chcesz być obarczony odwróconym kredytem samochodowym .

O wiele lepszą opcją jest poczekanie, aż Twój obecny pojazd się opłaci. Następnie odłóż pieniądze, które wpłacałeś na miesięczną opłatę za samochód na oprocentowanym koncie przez rok, kontynuując jazdę starym samochodem.

Na przykład, jeśli Twoja bieżąca opłata za samochód wynosiła 300 USD miesięcznie i stosujesz tę strategię tylko przez rok, będziesz mieć ponad 3600 USD do wykorzystania jako zaliczka na następny samochód. Tylko upewnij się, że nie kopiesz swoich oszczędności lub funduszu awaryjnego, aby kupić samochód z najwyższej półki. Kup w ramach swoich środków.

Negocjuj warunki

Dla mnie kupno samochodu to albo mecz szachów, albo wojna. Zakup nowego samochodu to obok kupna domu jedna z najważniejszych inwestycji, jakich dokonasz w życiu. Możesz spłacać ten samochód przez następne cztery, pięć lub sześć lat.

Poinformuj sprzedawców z góry, że nie zostaniesz zabrany na przejażdżkę. Zrób wszystko, co możesz, aby wynegocjować kredyt samochodowy i obniżyć cenę zakupu. Zacznij od śmiesznej liczby i pracuj wstecz. Jeśli sprzedawca przedstawi Ci ofertę obejmującą miesięczną spłatę określonej kwoty w oparciu o 60-miesięczną pożyczkę, powiedz mu, że chcesz taką samą spłatę z 48-miesięczną pożyczką.

Wejdź do salonu z ufnością, trzymaj się broni i nie czuj się źle z powodu rezygnacji z jakichkolwiek ofert. Pomocne może być również przećwiczenie strategii i taktyk negocjacyjnych, aby się przygotować.

Spójrz zarówno na nowe, jak i używane samochody

Kupno auta

Zakup delikatnie używanego samochodu jest uważany przez wielu za najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie pojazdu. Logika polega na tym, że nowe samochody znacznie tracą na wartości w momencie, gdy zabierasz je do domu z salonu.

W rzeczywistości zakup używanego samochodu nie zawsze jest najmądrzejszym wyborem z finansowego punktu widzenia. Ceny używanych samochodów są wrażliwe na podaż i popyt, które mogą się różnić w zależności od regionu i warunków makroekonomicznych (ceny używanych samochodów mają tendencję do wzrostu, gdy gospodarka jest słaba).

Konkluzja: Nie odpisuj całkowicie nowego samochodu, zwłaszcza jeśli planujesz zatrzymać swój pojazd przez długi czas. Większość amortyzacji ma miejsce w ciągu pierwszych pięciu lat posiadania, po czym koszt posiadania netto (którego amortyzacja jest głównym czynnikiem) znacznie spada. Różnica między ostatecznym kosztem sprzedaży delikatnie używanego samochodu za 20 000 USD a sprzedażą podobnego nowego samochodu za 25 000 USD nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać.

Kupuj na podstawie ceny zakupu, a nie miesięcznych płatności

Dealerzy samochodowi są znani z oferowania kuszącej miesięcznej płatności potencjalnym nabywcom. Nie daj się zwieść. Jeśli ta płatność jest dołączona do 72-miesięcznej pożyczki, to naprawdę wcale nie jest taka atrakcyjna.

Negocjuj zawsze na podstawie ceny zakupu samochodu, a nie miesięcznej raty. Upewnij się również, że znasz „pełną” cenę zakupu każdego kupowanego samochodu. W cenę może być wliczonych wiele dodatkowych, ukrytych kosztów, w tym różne podatki, opłaty za przygotowanie i dostawę samochodu oraz koszty sprzedaży, o których nie będziesz wiedzieć, chyba że o to poprosisz.

Nie wspominaj o zamianie ani specjalnych zniżkach, jeśli takie istnieją

Graj swoimi kartami blisko klatki piersiowej we wszystkich aspektach procesu kupowania samochodu, zwłaszcza gdy masz możliwość wymiany. Nie wspominaj o wymianie do końca procesu zakupu. Dealer prawdopodobnie wykorzysta te informacje przeciwko tobie.

Załóżmy na przykład, że patrzysz na samochód za 22 000 USD, a najniższa cena dealera za ten samochód wynosi 18 000 USD (chociaż nie podzieli się z Tobą tymi informacjami). Jeśli masz odkupiony samochód o wartości 2000 USD, dealer może zaoferować Ci samochód za 20 000 USD plus dodatkowe 2000 USD za wymianę, za łączną cenę zakupu 18 000 USD.

Gdybyś nie wspomniał o wymianie, mógłbyś wynegocjować cenę do 18 000 USD, a następnie poinformować krupiera o wymianie, co skutkowałoby ostateczną ceną zakupu 16 000 USD. Te dwa aspekty procesu zakupu samochodu negocjuj oddzielnie. Najpierw wynegocjuj najlepszą możliwą ofertę, jaką możesz uzyskać na samochód, który chcesz kupić, a następnie przystąp do pracy, aby uzyskać jak najwięcej ze swojej wymiany.

Podobnie nie wspominaj o żadnych specjalnych zniżkach, które przynosisz dealerowi, takich jak praca w branży motoryzacyjnej lub gromadzenie nagród jako posiadacz karty kredytowej GM BuyPower .

Czynnik kosztów ubezpieczenia

Uwzględnij koszty składek na ubezpieczenie samochodu w cenie zakupu Twojego samochodu. Koszt ubezpieczenia samochodu jest istotnym czynnikiem całkowitego kosztu pojazdu. Uzyskaj wyceny składek ubezpieczeniowych online z Allstate lub Liberty Mutual . Podajesz informacje o marce i modelu samochodu oraz dane osobowe, w tym wiek, stan cywilny i historię prowadzenia pojazdu.

Samochody sportowe mają wyższą składkę niż samochody konwencjonalne, ale niektóre samochody mają wyższe stawki ubezpieczenia z innych powodów. Na przykład Honda Accord, Honda Civic i Toyota Camry są faworytami złodziei samochodów ze względu na ich wyższą wartość odsprzedaży. W rezultacie składki na ubezpieczenie tych samochodów mogą być droższe.

Unikaj kupowania impulsowego

Zapobiegaj kupowaniu pod wpływem impulsu, przeprowadzając szeroko zakrojone badania przed zakupem pojazdu. Kupowanie samochodu dla kaprysu to ryzykowne przedsięwzięcie. Gdy jest już za późno, możesz zdać sobie sprawę, że nie stać Cię na samochód, lub może się okazać, że jego osiągi nie spełniają Twoich oczekiwań.

Badając markę, model i styl samochodu oraz przeglądając stawki ubezpieczenia i finansowanie, powinieneś być w stanie wsiąść do samochodu, z którego będziesz się cieszyć przez wiele lat.

Nie kupuj dodatków

Zakup nowego samochodu to duży zakup, który możesz spłacać w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli sfinansujesz samochód, całkowite koszty akcesoriów gwałtownie wzrosną, więc ogranicz liczbę dodatków do minimum. Tak naprawdę nie potrzebujesz podgrzewanych siedzeń, a przenośną nawigację GPS możesz kupić online za znacznie mniej niż drogie systemy wbudowane.

Ochrona przed rdzą to kolejny dodatek, którego nie potrzebujesz, pomimo tego, co może ci powiedzieć sprzedawca. Trawienie VIN, tylna kamera i plan konserwacji dealera to więcej dodatków, których tak naprawdę nie potrzebujesz.

Nie kupuj przedłużonej gwarancji

Oferowane przez dealerów rozszerzone gwarancje samochodowe są drogie. Co gorsza, zasięg jest często bardzo ograniczony i nie pokrywa kosztów wielu rodzajów awarii mechanicznych w nowych lub używanych samochodach.

Jeśli kupujesz nowy samochód, powinien on być objęty gwarancją producenta, która zapewnia wystarczającą ochronę Twojego pojazdu. Jeśli patrzysz na używany samochód, pamiętaj, że wiele z nich nadal ma ważne gwarancje producenta.

Szczególnie chcesz uniknąć przedłużonej gwarancji, jeśli będziesz finansować ją w ramach kredytu samochodowego. Całkowity koszt gwarancji wraz z odsetkami będzie wygórowany. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zdeponowanie tych pieniędzy na koncie oszczędnościowym na potencjalne naprawy i konserwację pojazdu.

Zawsze przetestuj jazdę samochodem

Dziewięćdziesiąt procent osób, które kupują nowy samochód, najpierw jeździ nim próbnie. Nie należeć do 10%, które tego nie robią. Chcesz przetestować samochód z wielu powodów, ale komfort powinien być dla Ciebie najważniejszy. W niektórych samochodach po prostu nie będziesz czuć się komfortowo jeżdżąc. Jeśli tak jest, przejdź dalej.

Jeśli masz dzieci, zabierz je ze sobą na jazdę próbną. Ważny jest również ich poziom komfortu — i zaufaj mi, szczerze ocenią samochód. Oprócz wygody szukaj następujących rzeczy:

  • Bezczynny . Samochód powinien być płynny i cichy.
  • Zobacz . Upewnij się, że widok z każdego lusterka jest akceptowalny i masz widok w linii prostej na wszystkie wskaźniki deski rozdzielczej.
  • Sterowanie . Włącz powietrze, zlokalizuj kierunkowskazy i włącz wycieraczki. Upewnij się, że wszystko jest łatwe w użyciu. Niektórzy ludzie uważają, że ich palce są zbyt duże, aby obsługiwać niektóre przełączniki, przyciski lub dźwignie w niektórych samochodach.
  • Prowadzenie i hamulce . Upewnij się, że samochód reaguje na naciśnięcie pedału przyspieszenia lub hamulca. Samochody różnią się znacznie czułością i chcesz wybrać samochód, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom.

Odwiedź mechanika przy zakupie używanego

Jeśli planujesz zakup używanego pojazdu, przed sfinalizowaniem zakupu ważne jest, aby samochód został dokładnie sprawdzony przez mechanika . Sprawdzą samochód i poszukają nietypowych oznak zużycia, a także potencjalnie niepokojących problemów.

Wszelkie problemy mechaniczne lub problemy z konserwacją stwierdzone przez mechanika mogą decydować o tym, czy kupisz samochód. Raport mechanika może również pomóc w wynegocjowaniu niższej ceny zakupu.


Podsumowanie

Ostatecznie kupno samochodu jest ważnym zakupem i ważne jest, aby zbadać każdy aspekt tego procesu. Kształć się, aby dobrze przygotować się do negocjacji, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę na nowy lub używany samochód. Postępując zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi w tym artykule, uzyskasz najlepszą możliwą cenę na swój następny samochód.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto