Samochód można wynająć obecnie nie tylko na kilka dni czy tygodni, ale również na minuty. Na czym dokładnie polega usługa wypożyczania aut na minuty i kiedy sprawdzi się najlepiej?

Car-sharing, czyli usługa współdzielenia samochodów cieszy się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce. To alternatywa dla tradycyjnych wypożyczalni aut oraz tańszy sposób na dojazdy niż z wykorzystaniem taksówek.

Auto przez smartfona

Usługa wynajmu aut na minuty w systemie car-sharingowym bazuje na specjalnych aplikacjach mobilnych, które pozwalają nie tylko na rezerwację auta, ale również na jego otwarcie, zamknięcie oraz rozliczenie kosztów.

Użytkownik aplikacji po przejściu weryfikacji może wypożyczać samochody na minuty, a po zakończeniu jazdy stosowna opłata pobierana jest z jego karty płatniczej.

Rozliczenie odbywa się za przejechane kilometry oraz wykorzystane minuty, dlatego system car-sharingowy najlepiej sprawdza się wtedy, gdy chodzi o krótkie dojazdy, ale koszt całodniowego wynajęcia auta także nie będzie znacznie wyższy niż w zwykłych wypożyczalniach.

Gdzie wynająć auto na minuty?

Aktualnie usługa wynajmu samochodów na minuty jest dostępna w wybranych miastach w kraju. Jest ona dostępna między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście czy na Śląsku.

Warunkiem wypożyczenia pojazdu na minuty jest przejście pozytywnej weryfikacji przez podanie wymaganych danych, w tym danych prawa jazdy, a także posiadanie aktualnej karty płatniczej do prowadzenia transakcji bezgotówkowych przy rozliczeniu za jazdę.