Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bezpieczeństwo

Jak chronić auto zimą? 7 porad – News Moto

auto zimą

Burr, na dworze jest zimno. Jeśli mieszkasz w zimnym i zaśnieżonym obszarze, Twój samochód może teraz wyglądać nieco nierówno. Niskie temperatury, sól drogowa, lód i śnieg mogą siać spustoszenie w Twoim samochodzie. Oto kilka wskazówek, dzięki którym samochód będzie działał jak najlepiej tej zimy.

Regularnie myj samochód. 

Chociaż mycie samochodu może wydawać się stratą czasu i pieniędzy, jeszcze ważniejsze jest utrzymywanie samochodu w czystości o tej porze roku.

  • Sól drogowa jest żrąca. Sól drogowa świetnie sprawdza się w utrzymaniu dróg w dobrym stanie zimowym, ale jest trudna dla naszych samochodów. Ze względu na swoje właściwości korozyjne może uszkodzić lakier, lakier, układ wydechowy, przewody hamulcowe i gazowe oraz podwozie. Nie zapomnij o soli jako o codziennej uciążliwości zimy. Pozbądź się go, kiedy możesz!
  • Konserwacja opon. Opony biją się przez cały rok. Jednak utrzymywanie opon w czystości może zmniejszyć ich zużycie.
  • Lepsza widoczność. Brud, brud i sól mogą gromadzić się na reflektorach, tylnych światłach, przedniej szybie, lusterkach i kamerze cofania. Utrzymywanie tych przedmiotów w czystości może zapobiec uderzaniu w inne przedmioty.
  • Utrzymuje ubrania w czystości. Nie trzeba wiele, aby sól na zimowej kurtce lub spodniach. Regularne pranie może zapobiec dodatkowym rachunkom za pranie chemiczne.

Matka Natura może utrudnić mycie samochodu. Połączenie zimna i śniegu może sprawiać wrażenie przegranej bitwy. Dni, w których temperatura w ciągu dnia jest bliska lub niska, to najlepsze dni na pranie. Jeśli temperatura jest niższa, rozważ trochę jazdy, aby zrzucić nadmiar wody. Po powrocie do domu dobrze jest przetrzeć drzwi i okna ciepłą, wilgotną ściereczką z mikrofibry lub irchą. Nawet jeśli garaż nie jest ogrzewany, zamykanie głównych drzwi może zapobiec zamarzaniu samochodu.

Na koniec nie zapomnij o utrzymaniu czystości wnętrza samochodu. Korzystanie z gumowych dywaników o tej porze roku jest korzystne, ponieważ są łatwe do mycia.

Jedź mądrze – Ochrona auto zimą

Śnieg i lód mogą znacznie wydłużyć drogę hamowania. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wsiąść do samochodu przed tobą. Ponadto utrzymuj bezpieczną prędkość; uderzenie w betonową barierę drogową lub zjechanie z drogi do rowu może spowodować poważne uszkodzenie samochodu i zranić Ciebie.

Załóż opony zimowe

Opony zimowe to zobowiązanie finansowe, ale są warte swojej ceny. Oferują wyjątkową przyczepność, co prowadzi do lepszego kierowania i hamowania. Ponadto, gdy światło stopu zmieni kolor na zielony, będziesz mógł wstać i jechać.

Unikaj przejeżdżania przez duże kałuże

 Chociaż duże kałuże mogą wydawać się niczym, nigdy nie wiesz, co kryje się pod nimi. Nie tylko zbierają brud i sól drogową, ale mogą również ukrywać ciała obce i wyboje. Uszkodzenia wyrządzone Twojemu samochodowi przez uderzenie w dziurę mogą być znaczne. Oto lista niektórych uszkodzeń, które mogą wystąpić w Twoim samochodzie.

  • Przebicie opony
  • Wygięte felgi
  • Uszkodzenie zawieszenia
  • Układ kierowniczy wytrącony z wyrównania
  • Uszkodzenie układu wydechowego
  • Uszkodzenie silnika

Unikaj jazdy w głębokim śniegu

Jazda w głębokim śniegu nie tylko utkniesz na mieliźnie, ale może również spowodować uszkodzenie samochodu. Niczym kałuże, nigdy nie wiadomo, co czai się pod spodem. Ubity śnieg zawierający sól drogową może dostać się do miejsc pod samochodem, powodując rdzę. Głęboki śnieg może również uszkodzić układ wydechowy. W zależności od samochodu, układy wydechowe mogą być skomplikowane i kosztowne w naprawie. Jeśli kiedykolwiek zauważysz, że Twój samochód trzęsie się zimą, prawdopodobnie jest to spowodowane ubitym śniegiem w kołach. Aby wyeliminować drżenie, pozbądź się śniegu przechodząc przez myjnię samochodową.

zima

Unikaj parkowania na ulicy

 Moje dwie córki nieustannie kłócą się o to, kto ma zaparkować na ulicy. Chociaż mamy miejsce na naszym podjeździe, nie chcą grać w muzyczne samochody. Jeśli możesz uniknąć parkowania na ulicy, zwłaszcza podczas zimowych burz, jest to w Twoim najlepszym interesie. Pomoże to zapobiec zakopaniu samochodu i bezpośredniemu spryskaniu go solą. Parkowanie na ulicy sprawia również, że jest bardziej podatny na uszkodzenia przez inne samochody i kradzież. Wreszcie, jeśli w Twoim mieście obowiązuje zimowe rozporządzenie o parkowaniu, bilety parkingowe mogą wpłynąć na Twój portfel.

Kup farbę do zaprawek

 Ze względu na niskie temperatury nakładanie farby zaprawowej na zadrapanie lub odprysk jest trudne. Jednak samo nałożenie niewielkiej ilości na goły metal może pomóc w walce z korozją. Jeśli miałeś wypadek, a Twój samochód nadaje się do jazdy, zaplanuj raczej wcześniej niż później oddanie go do warsztatu w celu naprawy. Im dłużej goły metal jest odsłonięty, tym większe prawdopodobieństwo rdzewienia.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto