Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sprzedaż / Kupno

Dlaczego warto kupić samochód za gotówkę?

Za każdym razem, gdy wypełniam wniosek, który pyta o finanse mojej rodziny, zawsze pojawia się sekcja z pytaniem, ile wynosi moja opłata za samochód. Odkąd kupiłem swój pierwszy samochód, moja odpowiedź zawsze była taka sama: zero. Jednak niezmiennie widzę przyjaciół i współpracowników jeżdżących nowymi samochodami, chwalących się świetnymi warunkami finansowania. Jak zobaczysz, świetne finansowanie jest zawsze iluzją i nigdy nie powinieneś pożyczać pieniędzy na zakup samochodu. Gotówka wciąż króluje, jeśli chodzi o zakup samochodu.

Finansowanie prowadzi do utraty rabatów


Producenci samochodów uwielbiają przyciągać klientów ofertami finansowania, które brzmią spektakularnie. Jedno- lub dwuprocentowe RRSO są popularne, a oferty zerowe są czasami nawet opcjami. Jedyną rzeczą, o której wiele osób zapomina, jest to, że wszystkie te oferty wiążą się z wyższą ceną. Przeczytaj drobny druk, a najprawdopodobniej zobaczysz, że kupującym, którzy odmawiają finansowania, oferowany jest rabat. Ale nawet w przypadkach, w których nie jest to wyraźnie wymienione, zawsze będziesz w lepszej sytuacji, aby wykorzystać skuteczne strategie negocjacyjne, gdy przyniesiesz gotówkę do stołu.

Kredyty samochodowe nie podlegają odliczeniu od podatku


Kredyt hipoteczny na główne miejsce zamieszkania i kredyt studencki mogą być świetnymi okazjami, ponieważ możesz odliczyć odsetki od dochodu i płacić podatki od zmniejszonej kwoty. Nie ma jednak takiego odliczenia od podatku od kredytów samochodowych.


Rekomendacje Motley Fool Stock Advisor mają średni zwrot na poziomie 397% . Za 79 USD (lub tylko 1,52 USD tygodniowo) dołącz do ponad miliona członków i nie przegap ich nadchodzących wyborów. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy. Zapisz się teraz

Pożyczki samochodowe będą przez większość czasu wywrócone do góry nogami


Wszyscy wiemy, jak samochód traci na wartości o tysiące dolarów w momencie, gdy go wyjeżdżasz. Od tego momentu jest znacznie bardziej prawdopodobne, że będziesz winien za samochód więcej, niż jest wart. Bycie do góry nogami na kredyt samochodowy jest pod wieloma względami tak samo złe, jak bycie do góry nogami na kredyt hipoteczny . W obu sytuacjach płacisz za coś więcej, niż jest to warte. I chociaż dom może pewnego dnia zyskać na wartości, nie można tego powiedzieć o większości samochodów jeżdżących dziś po drogach.

Płacenie odsetek może wyssać finanse


Podczas gdy większość ludzi po prostu zakłada, że ​​będzie dokonywać płatności za samochód co miesiąc, wyobraź sobie, co mógłbyś zrobić, gdybyś nigdy nie miał takiego obowiązku. Możesz oszczędzać na emeryturę , pozwolić sobie na większy dom lub po prostu zwiększyć wydatki dyskrecjonalne. Nie zapominaj, że płacąc za samochód, płacisz odsetki. Zamiast tego, dlaczego nie zaoszczędzić pieniędzy na zakup nowego samochodu za gotówkę i jednocześnie zarabiać odsetki?

Płatności za samochód pochłaniają twoją siatkę bezpieczeństwa


Ponieważ oboje jesteśmy właścicielami naszych samochodów, mamy mniej miesięcznych wydatków. Jeśli stracimy nasze dochody, nasza siatka bezpieczeństwa będzie trwała dłużej niż w przeciwnym razie. W rzeczywistości, kiedy wyobrażam sobie scenariusz końca świata, w którym przez dłuższy czas jestem bez pracy, mógłbym nawet sprzedać swój samochód i wykorzystać wpływy na finansowe przetrwanie mojej rodziny. Z kredytem samochodowym lub ratą leasingową byłbym w znacznie trudniejszej sytuacji finansowej.

Pożyczki samochodowe maskują prawdziwy koszt pojazdu


Kupując samochód za gotówkę i sprzedając go po latach, naprawdę rozumiesz, jak amortyzuje się pojazd. Ale kiedy sfinansujesz zakup, staje się to mniej widoczne. Jeśli jesteś jak większość ludzi, kiedy samochód zostanie spłacony, zamienisz go jako zaliczkę na następny pojazd i zaczniesz cykl od nowa. To sprawia, że ​​trudniej jest spojrzeć na zakup samochodu pod kątem tego, czym był w rzeczywistości: jedną z najdroższych rzeczy, jakie kiedykolwiek kupiłeś, a która z czasem straciła ogromną wartość.

Kupno auta za gotówkę

Jak uniknąć kredytu samochodowego?

Po pierwsze, musisz odpuścić potrzebę jazdy najnowszym i najlepszym pojazdem, nawet jeśli mieszkasz w mieście, w którym dominuje wizerunek, takim jak Los Angeles. Samochód to tylko narzędzie do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Szczerze mówiąc, jest to po prostu kolejna rzecz, którą posiadasz i nie warto się zadłużać.

Następnie musisz zdać sobie sprawę, że istnieje wiele naprawdę zabawnych, niezawodnych i bezpiecznych używanych samochodów dostępnych za znacznie mniej, niż mogłoby się wydawać. Nawet jeśli kochasz samochody, prawdopodobnie jest coś, z czym możesz żyć w niemal każdym przedziale cenowym, na który możesz sobie pozwolić gotówką.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki, aby dokonać zakupu, bądź cierpliwy. Oszczędzaj więcej pieniędzy szybciej, poświęcając małe luksusy, takie jak jedzenie na mieście kilka razy w tygodniu. Dodatkowo podejmij pracę w niepełnym wymiarze godzin w domu, aby uzupełnić dochód z pracy w pełnym wymiarze godzin. Zrób budżet i zaplanuj. Gdy zaoszczędzisz wystarczająco dużo na zakup, możesz zrezygnować z pracy w niepełnym wymiarze godzin lub wrócić do jedzenia na mieście co tydzień, jeśli chcesz. Ale ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wyczerpać swoje gniazdo, aby kupić samochód za gotówkę.

Aby znaleźć niedrogi samochód w granicach swoich możliwości, być może będziesz musiał nieco obniżyć swoje oczekiwania lub rozważyć możliwość zakupu używanego samochodu .

Przejście od kredytu samochodowego do spłaty gotówki

Wiele osób będzie musiało spłacić dotychczasową pożyczkę, zanim będą mogli zacząć oszczędzać na następny samochód. Gdy już staniesz się właścicielem samochodu, świetną strategią jest zaoszczędzenie pieniędzy, które w przeciwnym razie wydałbyś na opłatę za samochód za następny zakup samochodu. Kiedy nadejdzie czas sprzedaży samochodu , możesz dodać swoje oszczędności do wartości istniejącego pojazdu i zacząć szukać samochodu w tym przedziale cenowym.

Dobrą wiadomością jest to, że wraz ze starzeniem się samochodów amortyzacja zwalnia, zwłaszcza jeśli samochód był dobrze utrzymany. Innymi słowy, nie tracisz wiele na wartości, utrzymując samochód dłużej, a możesz znacznie zwiększyć swoje oszczędności w tym czasie. W ten sposób możesz pozwolić sobie na więcej samochodu, gdy przyjdzie czas na jego wymianę.

Podsumowanie – Dlaczego warto kupić samochód za gotówkę?

Być może znalazłeś się w cyklu kredytowania samochodu, ponieważ początkowo nie mogłeś zapłacić gotówką i potrzebowałeś transportu. Ale musisz wyrwać się z tego nawyku. Oszczędzanie na duże zakupy, a następnie płacenie za nie gotówką to nie tylko sprytny ruch finansowy, ale niesie ze sobą pewną dumę z posiadania i świadomość wartości pieniądza.

Nie ma racjonalnego wyjaśnienia, dlaczego ludzie, którzy mogą zaoszczędzić pieniądze, chętnie pożyczyliby pieniądze na zakup samochodu. Ich decyzja jest często nieświadoma lub czysto emocjonalna. Jednak emocje i brak informacji nie kierują rozsądnymi decyzjami finansowymi, zwłaszcza przy dużych zakupach. Dokonując kilku korekt w swoich nawykach związanych z wydawaniem lub oszczędzaniem , lub swoim nastawieniem do tego, jakiego rodzaju samochodu potrzebujesz, możesz ostatecznie uwolnić się od niekończącego się cyklu płatności za samochód.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Sprzedaż / Kupno

Skoda Superb powraca z modelem czwartej generacji w 2023 roku, a nasze ekskluzywne zdjęcia pokazują, jak może wyglądać. Spodziewamy się, że dzięki dodatkowym zdjęciom szpiegowskim prototypowych...

Copyright © 2023 News Moto