Connect with us

Hi, what are you looking for?

Inne

Recenzje opon: najlepsze opony samochodowe do kupienia 2022/2023

najlepsze opony samochodowe do kupienia 2022-2023

Ponieważ producenci samochodów montowali coraz większe felgi w swoich najnowszych samochodach, nadszedł czas, abyśmy wrócili do 18-calowych felg. I nie był to tylko powrót do tego rozmiaru koła, który ostatnio testowaliśmy w 2016 roku, ale też jakaś normalność, bo tegoroczny program nie został dotknięty pandemią.

Udaliśmy się również z powrotem do testowego toru Bridgestone Aprilia we Włoszech, aby ocenić opony. Nie było osób powracających z naszego testu w 2016 roku, ale kilku stałych bywalców zaginęło z powodu problemów z zapasami lub niedługo wprowadzanych nowych projektów.

Biorąc pod uwagę, że ten rozmiar pokrywa się z większymi, bardziej sportowymi wersjami, poprosiliśmy producentów opon o wskazanie ich oferty UHP (ultra high performance) zamiast opon UUHP (ultra ultra high performance), które testowaliśmy osobno.

Tam, gdzie było to możliwe, kupowaliśmy opony, aby mieć pewność, że przetestowaliśmy to, co można kupić, a także dodaliśmy budżetową markę dalekowschodnią. Kluczowe testy obsługi i hamowania zostały wykonane przez kierowców Auto Express, a pozostałe zostały wykonane przez personel naziemny w Aprilii. Opór toczenia został oceniony w pobliskim centrum badawczo-rozwojowym Bridgestone, Castel Romano.

Co testowaliśmy – najlepsze opony samochodowe

Zdecydowaliśmy się na najlepiej sprzedający się 18-calowy rozmiar opony, 225/40R18, a wszystkie testowane przez nas modele miały 92 oceny masy i prędkości Y (do 186 mil/h). Podaliśmy również klasyfikację UE na etykiecie opony każdej opony (po prawej). Zużycie paliwa (RR) i przyczepność na mokrej nawierzchni (WG) są oceniane na podstawie AE, z A najlepszym. Hałas przejazdu (N) jest oceniany w decybelach, więc im niższy, tym lepszy.

Austone Athena SP 7Oceny RR:C WG:A N:72
Bridgestone Potenza Sport Oceny RR:D WG:A N:72
Falken Azenis FK520 Oceny RR:C WG:A N:70
Goodyear Eagle F1 Asymetryczny 6Oceny RR:C WG:A N:70
Hankook Ventus S1 evo3Oceny RR:C WG:A N:72
Maxxis Victra Sport 5Oceny RR:C WG:A N:72
Pirelli Cinturato P7Oceny RR:B WG:A N:70

Jak testowaliśmy -najlepsze opony

Podczas gdy oceny na etykiecie opony oceniają tylko trzy obszary wydajności, nasz test zapewnia bardziej wszechstronną ocenę możliwości projektu. Przyglądamy się ośmiu dyscyplinom, obejmującym nie tylko mokry, ale także suchy i hałas w kabinie. W przypadku testów na mokro i na sucho wykonano wiele przebiegów i obliczono średnią po usunięciu wszelkich wartości odstających.

Wilgotność na drodze

Kluczowy obszar dla wielu kierowców, ponieważ są to warunki, w których najprawdopodobniej przekroczą limity swoich opon. Przyjrzeliśmy się hamowaniu i pokonywaniu zakrętów, zarówno na płytkich głębokościach, jak i temu, jak opona radzi sobie z głębszą stojącą wodą. Podobnie jak w naszym teście opon do SUV -ów  , użyliśmy zmodernizowanego toru do prowadzenia na mokrej nawierzchni na torze testowym Bridgestone, do którego dodano nowe zakręty i zmieniono inne. Tor o długości 1,7 km zapewnia dobry test przyczepności przy ciasnych spinkach do włosów, przyczepności bocznej i równowagi przód/tył podczas dłuższych zakrętów. Rezultatem były czasy okrążeń.

Skuteczność hamowania została oceniona przy prędkości 80 km/h (50 mil/h). Za pomocą przyrządów zmierzyliśmy odległość pokonaną w celu spowolnienia naszego testowego samochodu do 20 km/h (12 mil/h); następnie obliczyliśmy, ile czasu zajęłoby zatrzymanie, aby uniknąć wpływu układu przeciwblokującego.

Jak opona radzi sobie na głębszej wodzie, zrobiono w linii prostej i na zakrętach. W linii prostej obliczyliśmy, kiedy opona w wodzie kręci się o 15 procent szybciej niż na suchej. Testy boczne przeprowadzono, jadąc samochodem po zalanym łuku z coraz większymi prędkościami, monitorując generowaną siłę g aż do utraty przyczepności.

Suche warunki pogodowe

Podobnie jak na mokrej nawierzchni, czasy okrążeń były w centrum testu prowadzenia na torze, co pozwoliło nie tylko ocenić przyczepność boczną, ale także równowagę, jaką zapewnia każdy zestaw. Hamowanie mierzyło odległość pokonaną do zatrzymania ze 100 km/h (62 mil/h).

Hałas w kabinie

Podczas gdy ocena na etykiecie UE koncentruje się na hałasie przechodzącym, dla kierowców kluczowy jest poziom w samochodzie. Tak więc nasz test został wykonany przy 50 i 80 km/h i zmierzył poziomy dźwięku w zakresie 100-400 Hz.   

Oszczędność paliwa

Opór toczenia jest tutaj kluczowym czynnikiem, decydującym o ilości paliwa potrzebnej do przetoczenia opony przy danej prędkości. Nasz test został przeprowadzony zgodnie ze standardami branżowymi, a 1% różnicy w zużyciu paliwa wymaga około 4% zmiany oporu toczenia.

Cena – najlepsze opony samochodowe

Odgrywa to niewielką rolę w naszym teście, ponieważ opony są elementami bezpieczeństwa. Nasze dane pochodzą od zwycięzcy testu internetowego sprzedawcy opon Blackcircles.com i są pobierane w momencie pisania. Jeśli opona nie znajduje się w jej asortymencie, liczba ta jest wartością, jaką obciąży.

Najlepsze opony samochodowe – Zwycięzca

Wyniki zostały przeliczone na wartości procentowe, aby dokładnie odzwierciedlić różnice między poszczególnymi oponami. Testy na mokrej nawierzchni dały 50 procent wyniku, sucha 40, hałas, oszczędność paliwa i cena końcowa 10. W pierwszych dwóch kategoriach kładziemy nacisk na prowadzenie i hamowanie.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto