Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sprzedaż / Kupno

Nowa Skoda Superb pojawi się w 2023 roku

skoda superb 2023

Skoda Superb powraca z modelem czwartej generacji w 2023 roku, a nasze ekskluzywne zdjęcia pokazują, jak może wyglądać. Spodziewamy się, że dzięki dodatkowym zdjęciom szpiegowskim prototypowych samochodów, Skoda wprowadzi nowe podejście do projektowania zewnętrznego i wewnętrznego dla swojego flagowego modelu sedan i kombi.

Nowa Skoda Superb 2023 – co nowego ?

Podstawą nowego Superb będzie wypróbowana i przetestowana modułowa architektura MQB Grupy VW – aczkolwiek zaktualizowana wersja platformy MQB Evo. Będzie dzielony z następnym Volkswagenem Passatem, z dwoma modelami, które będą budowane w Bratysławie na Słowacji. Superb otrzyma nieznaczny wzrost długości i rozstawu osi, aby jeszcze bardziej zdystansować go od Octavii , która również wzrosła w czwartej generacji.

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022/2023 – Sprawdź

Nasz ekskluzywny render podkreśla ewolucję wzornictwa Superb w stosunku do poprzedniego modelu. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie potwierdzają to, pokazując nieco zmienioną ośmiokątną kratkę między cieńszymi reflektorami. Pod spodem znajduje się nowy kształt dolnej osłony chłodnicy i boczne wloty powietrza. Pozostaje klasyczny znaczek Skody wcięty od maski do grilla.

Z boku większe wymiary stają się bardziej widoczne dzięki długiemu zwisowi tylnemu. Pojawiło się również przetłoczenie na linii ramion, az tyłu widzimy dość prosty projekt zderzaka, chociaż spodziewamy się, że zobaczymy większą formę tylnej lampy w kształcie litery C z nowej Fabii. 

Nowa Skoda Superb 2023 – platforma MQB

Dzięki platformie MQB Evo nie będzie czysto elektrycznego Superb. Zamiast tego zobaczymy ostatnią generację silników spalinowych Grupy VW, zgodną z normami emisji spalin Euro 7, które prawdopodobnie zostaną wprowadzone w 2025 r. Chociaż popularność diesla spadła, spodziewamy się, że powróci on w nowym Superb z różnymi TDI opcje – od 148 KM do 197 KM.

Moc benzynowa powinna być dostępna w wersji łagodnej hybrydy i hybrydy typu plug-in, z możliwością pożyczenia mocniejszego układu napędowego Passata GTE. Przewiduje się, że zaktualizowana platforma MQB będzie obsługiwać konfigurację wtyczek o większym zasięgu, z wystarczającą mocą akumulatora, aby przekroczyć 100 km jazdy na napędzie elektrycznym. 

Wnętrze Superba zostanie poddane gruntownej przebudowie z nowym podejściem do interakcji użytkowników z elementami sterującymi. Był to kontrowersyjny obszar w grupie VW, dzięki mieszanej reakcji na interfejs w najnowszym Golfie.

Nowa Skoda Superb 2023 – Podsumowanie

Skoda może uniknąć niektórych z tych problemów dzięki lepszemu wykorzystaniu ekranów informacyjno-rozrywkowych. Wcześniej rozmawialiśmy z byłym dyrektorem generalnym Skody Thomasem Schäferem (obecnie dyrektorem generalnym VW), który powiedział, że wraz z Superbem pojawią się bardziej fundamentalne zmiany. „Wnętrze samochodu to ogromny krok naprzód”, powiedział nam. „Będzie przenosić nasz nowy język użytkownika, który rozciąga się na to, czego dotykasz i czujesz. Superb dostanie go jako pierwszy, a następnie [drugiej generacji] Kodiaq .

„Zobaczymy kilka elementów z Enyaq iV , ale uważamy, że musimy zrobić więcej z tradycyjnych elementów sterujących, nie tylko bawiąc się największym wyświetlaczem w branży (wskazówka, że ​​Superb może być wyposażony w 13-calowy ekran Enyaq), ale posiadanie również elementów, które mają sens dla naszej marki. Jeśli istnieje jedna marka, która powinna być funkcjonalna, przejrzysta i łatwa w użyciu, to właśnie my.” Auto Express rozumie, że może to oznaczać wiele funkcji dla pojedynczych fizycznych tarcz i przełączników.

Sprawdź również

Sprzedaż / Kupno

Jeśli jesteś jednym z wielu kupujących, którzy rozważają SUV, jesteś rozpieszczany wyborem. Prawie każdy producent produkuje co najmniej jednego SUV-a z ogromną różnorodnością modeli w...

Sprzedaż / Kupno

Top 10 najlepszych samochodów rodzinnych do kupienia 2022 Jakie są najlepsze samochody rodzinne w sprzedaży? Niezależnie od tego, czy szukasz SUV-a, czy niedrogiego hatchbacka, nasza...

Inne

Który produkt lakierniczy najlepiej ochroni i przetrwa w naszym teście? Świat pielęgnacji samochodów ma spory udział w niezbędnej technologii, która działa tak szybko, jak się pojawia,...

Inne

Twój samochód często musi być podnoszony podczas pracy, a to sprawia, że ​​​​podnośnik do wózków jest niezbędny. Od wymiany oleju do nowych hamulców, układu wydechowego lub zawieszenia,...

Copyright © 2023 News Moto