Używanych aut najczęściej szukamy przez internet na różnych portalach ogłoszeniowych. Możemy też udać się do komisu albo na giełdę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że pojazd z drugiej ręki można również zakupić w salonach dealerskich marek.

Większość Polaków decyduje się obecnie na kupowanie samochodów używanych. Powodem jest w tym przypadku cena, ponieważ za auto nowe musimy zapłacić często wielokrotnie więcej. Problemem jest jednak stan pojazdów używanych dostępnych na rynku – trafienie na model, który rzeczywiście będzie w dobrym stanie, nie jest takie proste.

Po używane auto do salonu

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom tym klientom, którzy chcą kupić auto używane bez ryzyka, salony samochodowe wprowadziły do sprzedaży także modele z drugiej ręki.

Znajdziemy wśród nich głównie modele z ostatnich roczników, rzetelnie opisane, w dobrym i bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym oraz pochodzące z legalnego źródła – najczęściej z rozliczeń z klientami czy z leasingu.

Zalety zakupu aut używanych z salonów dealerskich:

  • auta po dokładnym badaniu technicznym – wyniki do wglądu
  • pewność co do stanu prawnego samochodu
  • gwarancja na samochód używany wynosząca pół roku lub rok
  • korzystne metody rozliczeń – kredyt samochodowy, leasing
  • dodatkowe bonusy dla klientów dealerów, na przykład zniżki w ASO
  • możliwość wykupienia polis ubezpieczeniowych na miejscu

Auta używane z salonu to zatem mniejsze niebezpieczeństwo dla kupującego, ale z drugiej strony to także większe koszty, ponieważ za pojazd trzeba będzie zapłacić więcej niż przez ogłoszenia czy w komisie.